O Nás

Spolek Violka založila skupina rodičů v roce 2009, když hledala waldorfskou mateřskou školu pro své děti. Od té doby provozujeme rodinné centrum na způsob mateřské školy, kde se snažíme vytvářet prostor, ve kterém děti mohou prožívat své dětství v chráněné atmosféře lásky a respektu.

Waldorfská pedagogika

Pramenem naší práce s dětmi je wal­dorf­ská pedagogika. Její celistvé pojetí nás inspiruje k tomu, abychom dali dětem prostor rozvíjet všechny stránky osobnosti: prací vůli, uměleckou činností cit a po­tý­ká­ním se s fyzickým světem myšlení. Proto u nás nenajdete atlasy a encyklopedie, ale spíš děti tkají na stavu, kutají na tru­hlá­řském ponku, motají a pečou housky. Pokud mají adolescenti zažít, že svět je pravdivý, mladší školáci, že svět je krásný, pak vůdčím motivem předškolního věku je zážitek, že svět je dobrý. Proto u nás najdete hračky především z přírodních materiálů, které jsou příjemné na omak. Čas strávený u nás je rytmicky členěn, což dává dítěti jistotu v tom, co se bude dít a pocit smysluplnosti.

Zajímá-li vás, jak to u nás konkrétně vypadá, neváhejte nás navštívit osobně. Můžete si přečíst více o tom, jak je koncipován pravidelný program, nebo si prohlédnout výroční zprávu o tom, co se u nás dělo minulý rok.